М. Коцюбинський

2.10_franko.gifМихайло Михайлович Коцюбинський - видатний український письменник, найвизначніший майстер імпресіонізму в українській літературі початку XX ст., громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. М. Коцюбинський одним із перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. Новаторство позначилося на стилістиці творів, жанровій системі.

Як талановитий письменник-новатор звертався до різних жанрів літератури: дитячі оповідання, оповідання для дорослих, новели, етюди, нариси,повісті,поезія в прозі. Однією зважливих повістей є повість « Тіні забутих предків».

У 1911 pоці  повертаючись з лікування в Італії, М. Коцюбинський на декілька днів зупинився в с. Криворівні на Гуцульщині (на запрошення фольклориста Володимира Гнатюка), де внаслідок глибоких вражень від життя, звичаїв і обрядів, оригінальності мислення і світосприймання карпатських гуцулів написав свою повість. У своєму творі піднімає наступні проблеми: гармонія між людиною та світом природи; життя і смерть, добро і зло; язичництво і християнства; сила кохання і неможливість існування без нього; вплив мистецтва на людину;роль праці в житті людей; стосунки батьків і дітей.

      Сюжет повісті перегукується з трагедією Шекспіра „Ромео і Джульєтта”. У них є чимало спільних рис. Як Монтеккі й Капулетті, ворогують роди Палійчуків і Гутенюків, У ворогуючих родах є діти, які кохають один одного, - Іван і Марічка. Давня ворожнеча має стати їм на перешкоді. Як і в Шекспіра, герої М.Коцюбинського гинуть.

 

Тести для самоконтролю

1. Завдання за темою з української мови та літератури

2. Михайдо Коцюбинський. Підготовка до ЗНО

3. Тематичні тести ЗНО "Михайло Коцюбинський" 

4. Михайло Коцюбинський. Повість «Тіні забутих предків»

 

Слухаємо онлайн

1. Михайло Коцюбинський. Тіні забутих предків (Аудіокнига)

2. Михайло Коцюбинський. Дорогою ціною (Аудіокнига)

3. Михайло Коцюбинський. Intermezzo (Аудіокнига)

4. "Харитя" Михайло Коцюбинський (Аудіокниги)    

 

Читаємо онлайн

1. М.Коцюбинський. Intermezzo

2. Михайло Коцюбинський твори

3. Михайло Коцюбинський. "Тіні забутих предків"

 

Список використаних джерел

1. Всеосвіта [Електронний ресурс]

2. Освітній проект «На урок» [Електронний ресурс]

3. М. Коцюбинський" Тіні забутих предків". Бібліотека української літератури. [Електронний ресурс]